עיסוי רקמות עמוק 


כשתגיעו למתחם ספא חלום, סביר מאוד להניח שאחד העיסויים שיציעו לכם כחלק מחבילת הספא שזמנתם, הוא עיסוי רקמות עמוק. מכיוון שהרבה אנשים חושבים שמדובר בעיסוי מפנק כמו הרבה עיסויים אחרים, רק שהמטפל משתמש ביותר כוח ולוחץ יותר במהלך העיסוי כדי להגיע אל סיבי הרקמות. הדבר נכון – אבל רק בצורה חלקית, וחשוב להבין את הדברים כהווייתם, כדי לבחור בעיסוי הזה רק כשהוא באמת מתאים.

מהו עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק הוא עיסוי טיפולי ולא עיסוי שנעשה לצורכי הנאה ופינוק. מדובר בטיפול שמטרתו לשחרר מתח שהצטבר ברקמות, היינו – השרירים, המפרקים והגידים, הנמצאות הן בשכבות השטחיות של הגוף והן בשכבות העמוקות. השחרור מתבצע לאחר שיחה קצרה שבה שואל המטפל מספר שאלות כדי להבין את מצבו הפיזי והרגשי של המטופל, ומבין בדיוק מהם האזורים הכואבים שבהם עליו לטפל.
השם עיסוי רקמות עמוק הוא אכן תיאור מדויק של הטיפול, שכן במהלך הטיפול מבצע המטפל לא רק עיסוי שטחי, אלא גם עיסוי חזק שמתבצע לאורכם ולרוחבם של סיבי הרקמה. עיסוי שכזה משחרר את הרקמות התפוסות, מונע את כיווצן ותורם בצורה מאוד משמעותית להזרמה טובה וחזקה יותר של הדם.
את תוצאות הטיפול אפשר להרגיש לפחות בצורה חלקית כבר בסיום הטיפול הראשון, אבל על מנת להגיע לשחרור מלא של הרקמות, מומלץ מאוד להגיע לסדרת טיפולים של עיסוי רקמות עמוק.

למי מומלץ לבחור עיסוי כזה?

לכל אדם שמרגיש שהשרירים שלו באזור מסוים תפוסים, אבל גם למי שסובל מכאבי גב, פריצת דיסק, בלט דיסק, מוגבלות בתנועה, בעיות יציבה, שגרון ניווני, פיברומיאלגיה,  מתח, חרדה, דיכאון, מיגרנות, בעיות עיכול ועוד.
זאת משום שעיסוי רקמות עמוק לא רק פותר בעייה של שרירים תפוסים, אלא מסייע בהזרמת הדם ובהפגת מתחים, דבר שיכול להשפיע לטובה על הרבה מאוד מצבים.

יש תופעות לוואי?

מלבד כאבים שיכולים להיות באזור המטופל במשך 24-12 שעות, לא צפויות כל תופעות לוואי, פרט להרגשה הרבה יותר טובה, כך שלמרות שזה לא עיסוי למטרות פינוק, אין ספק שגם אם לא באופן ישיר – הוא בהחלט גורם הנאה.