טיפול שיאצו

ספא חלום - חלום של ספא באמירים, מציע לאורחיו מגוון טיפולי ספא ברמה גבוהה, באיכות ללא פשרות, עם מיטב המטפלים:

משך זמן הטיפול שעה או שעה וחצי


שיאצו, היא שיטת טיפול מרגיעה ונעימה, גם לאלה המבקשים לעבור שעה של כייף ורגיעה. הטיפול מתבצע ללא שמנים, בבגדים קלים, ומתאים למטופלים שאינם אוהבים את תחושת השמן על הגוף, ומעוניינים להכיר את הגוף שלהם בדרך אחרת מהדרך המוכרת לעולם המערבי. הטיפול מבוסס על תורת הרפואה הסינית, וכולל לחיצות ומתיחות לאורך ערוצי האנרגיה בגוף. שחרור חסימות אנרגטיות במהלך הטיפול, מביא את המטופל לתחושה של רגיעה, רפיון ושלווה. לאחר הטיפול ייתכן והמטופל ירגיש תחושה של התרוממות רוח והתמלאות באנרגיות רעננות וממריצות.

שיאצו היא שיטת טיפול יפאנית, המתבססת על הרפואה הסינית המסורתית. היפנים לקחו את האנמה - שיטת עיסוי סינית עתיקה, שיפרו אותה, שילבו איתה את המסאז' המערבי ויצרו את השיאצו.

על פי ההגדה שי = אצבע ואצו = לחץ. מכאן כי שיטה מבוססת על טיפול במגע ללא מכשור.

הבסיס הפילוסופי וההבחנתי לשיאצו מתבסס על תשאול ומגע בין המטפל למטופל, ושואבת את מקורותיה מן הרפואה הסינית.

הרפואה הסינית מבוססת על ההנחה שבטבע פועלים כוחות מנוגדים המשלימים זה את זה. כוחות אלו נקראים יין ויאנג, כאשר יין מיצג את האלמנטים החשוכים, עמוקים פנימיים וקרים ואילו היאנג מיצג את אלמנטים המוארים, גבוהים, חיצוניים וחמים. כל הפרה באיזון בין המערכות אלו בגוף עלול להביא למצב של מחלה.

האינטראקציה בין כוחות מנוגדים אלו יוצרת תנועה, או כוח מסוים הנקרא בסינית צ'י (אנרגית החיים), אנרגיה זו זורמת בתוך גופנו בתוך ערוצים הנקראים מרידיאנים, לכל איבר פנימי בגוף מתקשר מרדיאן ובאופן טבעי משפיע על התפקודים של אותו איבר.
 

כל עוד הצ'י זורם בחופשיות במרידיאנים הדבר מצביע על איזון בין היין והיאנג, כלומר על בריאות.

כאשר האיזון מופר, נוצרחוסר של צ'י, או עודף של צ'י באזורים מסוימים בגוף, דבר הגורם למעין סתימה. תופעות אלו באות לידי ביטוי במישור הפיזי כמו למשל חולשה, עייפות, עצירות, כאבים. ובמשור הנפשי יגרום לעקשנות אובססיביות, ועוד..

התפקיד של המטפל הוא לאתר את מקור הבעיה ולפעול לשיפור במצב, כלומר, כאשר יש חוסר של צ'י יש לחזק ולמלא. ובעודף עליו לפזר. בחסימה עליו לפתוח את ערוץ האנרגיה החסום וכן הלאה.

כדי להבין טוב יותר את התהליכים האלו אפשר לראות את המרידיאן כאילו היה נחל, כאשר בקיץ הזרימה חלשה ולפעמים נעצרת לחלוטין, לעומת זאת בחורף גשמים רבים יגרמו לנחל לעלות על גדותיו ולגרום להצפות, וסחף יכול לגרום לחסימה של הערוץ, סופה חזקה יכולה להפיל גזע עץ על הערוץ ולחסום אותו. כך גם משתנה זרימת הצ'י במרידיאנים בגוף. על המטפל לווסת את זרימת הצ'י בגוף. כאילו הוא עובד בערוץ הנחל, מוציא גזעי עצים וסחף מערוץ הנחל, ומווסת את הזרימה.

בשיאצו קיימות שיטות וטכניקות טיפול רבות: נמיקושי, מצונאגה, סוטיי, זן-שיאצו, טאו שיאצו. כל השיטות הללו התפתחו על בסיס התפיסה הפילוסופית והרפואית הסינית ושאבו את מקורן מן האנמה - אמנות המגע הסינית המקורית. לפי מיטב ידיעתי הסיבה לריבוי השיטות היא שכל אחת מן השיטות פותחה על ידי מאסטר או שעברה מאב לבן כתורה שבע"פ, שנוצר מצב שכל משפחה יצרה את השיטה שלה, שום שיטה לא יותרטובהמשיטה אחרת וכל אחת עוזרת לאיזון המטופל בדרכה שלה.
 

כתבה ליהי עטיה בעלת ספא חלום באמירים , מטפלת בשיאצו, למדה במספר מקומות בארץ ובעולם, טכניקות שונות של שיאצו, טווינא, עיסוי הוליסטי, עיסוי משולב, עיסוי באבנים חמות, איורוודה וטיפול פנים בחומרים טבעיים.

ניתן להזמין טיפול שיאצו כחלק  מחבילת ספא הכוללת עיסוי, שימוש במתקני הספא, וארוחה גלילית עשירה או כחלק  מחבילת פינוק הכוללת בנוסף לכל אלה, גם צימר מפנק למשך היום או הלילה. חבילה ייחודית זאת לספא חלום, נקראת "צימרים עם ספא"
טיפולי ספא ועיסויים נוספים ניתן לראות באתר ספא חלום באמירים. ספא חלום הוא ספא בצפון, המציע לאורחי הצפון את הקונספט הייחודי של ספא בוטיק, ספא מקצועי ומפנק המציע שהות פרטית בספא, לזוגות או לקבוצות, באוירה אינטימית ונינוחה.